Forum Nowy Dwór Gdański Forum Mieszkańców Strona Główna Nowy Dwór Gdański Forum Mieszkańców
Nowy Dwór Gdański, Stegna, Sztutowo, Krynica Morska, Ostaszewo
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana Burmistrza
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowy Dwór Gdański Forum Mieszkańców Strona Główna -> Wydarzenia, informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urzednik um
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Sob 19:39, 11 Gru 2010    Temat postu: Zmiana Burmistrza

POŻEGNANIE STAREGO-PRZYSIĘGA NOWEGO
Wczoraj (10.12) o godzinie 10.00 odbyła sie sesja Rady Miejskiej na której stary burmistrz "złożył urząd", a nowy został zaprzysiężony. W końcowym wystąpieniu Pan Tadeusz Studziński podziękował pracownikom urzedu za ośmioletnią ciężką pracę na rzecz nowodworskiej gminy. Po zakończeniu swojego wystąpienia Pan Studziński wraz ze swoim zastepcą Stanisławem Juszczykiem wręczyli dyrektorom placówek oświatowych, szefom gminnych jednostek , komendantom służb mundurowych itd. listy-podziekowania za wieloletnią współpracę.
Radni Miejscy oraz będący na sesji goście na stojąco oklaskami podziękowali odchodzącemu z urzędu burmistrzowi za dwie kadencje pracy dla naszej gminy.
Takie pożegnanie było po raz pierwszy w naszym Urzędzie!
Panie Tadeuszu - dziękujemy.
(bezstronny pracownik Urzędu)

a oto stenogram z przemówienia:
"
Szanowny Panie Przewodniczący
Szanowne Panie i Panowie Radni
Szanowni Goście

Z woli wyborców dziś kończę swoją służbę na funkcji burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.
Myślę, że okres dwóch kadencji sprawowania przeze mnie władzy był dobrym okresem dla naszego miasta i gminy. Co prawda w okresie przedakcesyjnym udało się skorzystać z niewielkiej sumy środków pozabudżetowych, ale udało się stworzyć najpierw stanowisko pracy, a później referat do spraw pozyskiwania środków unijnych.
Po wejściu Polski do Unii Europejskiej gmina nasza została bardzo dobrze przygotowana na absorbcję środków unijnych. Powstały sprzyjające warunki do rozwoju takich gmina jak Nowy Dwór Gdański. Trzeba było tylko wykorzystać tę szansę. Nam się to udało. Lata 2007-2008 to okres bardzo wytężonej pracy nad opracowaniem projektów. Pracownicy wszystkich referatów naszego urzędu spisali się bardzo dobrze. Przyniosło to pozytywny efekt. Eksperci Urzędu Marszałkowskiego pozytywnie ocenili wszystkie złożone projekty. Dzięki temu do miasta udało się ściągnąć ponad 25 mln złotych. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego nowodworski samorząd otrzymał dofinansowanie na budowę kanalizacji na terenach wiejskich. Dofinansowanie unijne otrzymały także projekty ” Rewitalizacja przestrzeni miejskiej”, „ Żuławski Park Historyczny” – czyli adaptacja zabytkowej mleczarni – w wyniku czego obiekt ten stanie się centrum kulturalno-historyczno-naukowym, specyficznym domem żuławskiej tożsamości, „Przebudowa ulicy Morskiej” – która już stała się reprezentacyjną ulicą miasta, wyposażoną w nowe stylowe oświetlenie, nową nawierzchnię oraz ciąg rowerowo-pieszy wiodący turystów w kierunku morza. Piątym projektem, który uzyskał dofinansowanie jest „Kampania Promocyjna Żuław”, którego celem jest szeroko pojęta promocja regionu oparta na świadomym kształtowaniu przez żuławiaków atrakcyjności turystycznej naszej małej ojczyzny.

Ostatnie 4 lata to również dobry okres dla placówek oświatowych w naszej gminie. Dzięki remontom budynków dzieci i młodzież mogą zdobywać wiedzę w komfortowych warunkach. W 2008 roku wdrożony został w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego projekt „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie miasta i gminy Nowy Dwór Gdański”, w zakresie którego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, Szkole Podstawowej w Lubieszewie, Szkole Podstawowej w Wiercinach,


Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kmiecinie oraz Przedszkolu Nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim zrealizowane zostały inwestycje polegające na ociepleniu ścian i dachów, wymianie okien, modernizacji źródeł ciepła i instalacji c.o.

W szkołach podległych burmistrzowi Nowego Dworu Gdańskiego od roku szkolnego 2008/2009 realizowane są programy oświatowe finansowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a zasadniczym celem programu było wyrównanie szans edukacyjnych uczniów pochodzących głównie ze środowisk wiejskich. Za te oraz inne działania samorządu prowadzone na rzecz oświaty nowodworski samorząd otrzymał dwukrotnie w tej kadencji Laur Samorządu Przyjaznego Oświacie.

Wymienione wyżej inwestycje w sposób zdecydowany wpłynęły i wpływać będą nadal na poprawę życia mieszkańców naszej gminnej wspólnoty.

Oprócz tego samorząd planowo i systematycznie realizował inne zadania. I tak:
Remontu doczekały się chodniki i ulice w mieście przejęte w roku 2008 od starosty. Ich stan poprawia się sukcesywnie. W ostatnim roku oddano do użytku wyremontowaną w ramach popularnych Schetynówek ulicę Sikorskiego, a aktualnie ukończony jest remont Placu Wolności oraz ulicy Obrońców Westerplatte również dofinansowany ze Schetynówek. Zmodernizowano gminny obiekt sportowy przy ulicy Warszawskiej wraz z zapleczem sanitarnym, który w maju br. uzyskał dodatkowo boiska wielofunkcyjne w ramach programu ORLIK 2012.

W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców wybudowane zostało oświetlenie na ulicach Kolejowej, Warszawskiej, Cichej, Sienkiewicza.

Prowadząc politykę zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich wielką wagę
przywiązywałem do poprawy życia mieszkańców wsi. W wielu miejscowościach wiejskich powstały drogi w technologii płyt YOMB, a w Kmiecinie wybudowano dwie piękne asfaltowe ulice Łąkową i Jaśminową, podobna ulica powstała w Marynowach.
We współpracy ze starostwem we wsiach wybudowano nowe chodniki przy drogach powiatowych.
W całej gminie postawione zostały nowe wiaty przystankowe.
Wyremontowano świetlice wiejskie w Marynowach, Lubieszewie, Stobnej i Kępinach Małych.


Na obszarach wiejskich w 2009 realizowany był projekt „Sport i rekreacja dla wszystkich, kształtowanie centrów wsi w gminie Nowy Dwór Gdański” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Powstały tereny rekreacyjne i place zabaw w miejscowościach Kępki i Lubiszewo.

W miejscowościach Wierciny, Piotrowo i Rakowo wybudowano nowe oświetlenie.
Działania te zostały zauważone w wielu rankingach i konkursach, w których Gmina Nowy Dwór Gdański brała udział w latach 2006-2010, zarówno ogólnopolskich jak i o zasięgu europejskim. Nasza gmina otrzymała wyróżnienia zarówno za działania w sferze oświaty, krzewienia sportu i kultury fizycznej, dobrych wskaźników realizacji inwestycji, współdziałania z organizacjami pozarządowymi, a także z tytułu współpracy i wymiany międzynarodowej.

Praca w samorządzie to służba na rzecz lokalnego społeczeństwa. Każde realizowane zadanie wymaga wielkiego wysiłku burmistrza, wysiłku wielu pracowników, wielu służb. Ale nie zawsze pomimo chęci i wysiłku burmistrza i całego samorządowego zespołu udaje się zamierzony cel osiągnąć. Wielką pracę wykonaliśmy aby drgnęło budownictwo mieszkaniowe o charakterze socjalnym. Udało się wybudować jeden dwudziestorodzinny budynek, drugi jest na ukończeniu, ale to tylko po części zaspokoi potrzeby mieszkańców. Przygotowana została koncepcji pod zabudowę jednorodzinną przy ulicy Tczewskiej i Dworcowej. Wiele wysiłku finansowego nasz gminny samorząd włożył aby poprzez organizację robót publicznych, robót interwencyjnych staży zawodowych i prac w ramach przygotowania zawodowego pomagać osobom pozostającym bez pracy.
Dużego zaangażowania całego zespołu wymagała też praca przy opracowaniu studium zagospodarowania przestrzennego gminy, które zostało już uchwalone przez Radę Miejską. Wskazuje ono nowe miejsca inwestycyjne, które przyczynią się do pozyskania inwestorów, a tym samym do stworzenia nowych miejsc pracy. Zaspokojone zostaną także oczekiwania wielu mieszkańców w zakresie budownictwa jednorodzinnego.
Znacznym wysiłkiem organizacyjnym była też reorganizacja, a właściwie likwidacja Administracji Budynków Mieszkalnych, co pozwala na stopniową stabilizację w zarządzaniu zasobami mieszkaniowymi

Życie w naszej gminie toczy się wartko. Miasto i gmina są jak żywy organizm.
Trzeba było włożyć wiele wysiłku i pracy, aby szybko i właściwie reagować i podejmować czasem bardzo trudne decyzje, ale zawsze dla dobra naszych mieszkańców.

I za to wszystko oraz za osiem wspólnych lat pracy pragnę bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim moim najbliższym pracownikom, a więc Panu wiceburmistrzowi Stanisławowi Juszczykowi, Pani sekretarz Annie Żurawskiej-Fiałek oraz ministrowi finansów naszej gminy, skarbnikowi Pani Annie Pałubickiej. Bardzo serdecznie dziękuję kierownikom i pracownikom wszystkich bez wyjątku referatów, choć doskonale wiem, że nie wszyscy z nich byli lojalni wobec swojego szefa, a nawet działali niekorzystnie na mój wizerunek. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Przewodniczącemu Czesławowi Łukaszewiczowi oraz Radnym dwóch ubiegłych kadencji, z którymi zawsze znalazłem porozumienie i kompromis w sprawach istotnych dla gminy i jej mieszkańców.
Dziękuję za współpracę paniom i panom sołtysom.
Szczere wyrazy podziękowania za ośmioletnią współpracę kieruję do dyrektorów gminnych placówek oświatowych. Równie serdecznie dziękuję pani dyrektor biblioteki, pani dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury i pani dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziękuję szefom spółek Szop, CWŻ i ŻTBS. Stokrotne dzięki za ośmioletnią współpracę składam na ręce komendantów służb mundurowych: panu komendantowi OSP, której dzielni druhowie ochotnicy zawsze służyli pomocą w sytuacjach kryzysowych, panu komendantowi Komendy Powiatowej Policji, panu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej oraz panu komendantowi Straży Granicznej.
Szczerze dziękuję za współpracę honorowemu obywatelowi Nowego Dworu Gdańskiego panu Bolesławowi Kleinowi szefowi Związku Emerytów i Rencistów oraz jego podopiecznym. Dziękuje bardzo za współpracę, ciesząc się bardzo, że zawsze mogłem pomóc pani Genowefie Rekowskiej i członkom Polskiego Związku Niewidomych. Proszę także o przyjęcie podziękowań za współpracę przewodniczących i prezesów wszystkich stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy. W imieniu swoim i wiceburmistrza Stanisława Juszczyka dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminnej wspólnoty, a
nowo wybranemu Panu burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej życzę spełnienia wyborczych zamierzeń i skutecznych działań na rzecz naszej społeczności. "


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madafaka
Mistrz pióra
Mistrz pióraDołączył: 28 Mar 2009
Posty: 621
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 4/4
Skąd: Nowy Dwór Gdański

PostWysłany: Nie 13:28, 12 Gru 2010    Temat postu:

no i luz Smile

--------------------
...a może coś więcej od siebie?
Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w tym temacie.. to po prostu nie odpowiadaj na niego.
Jeśli dojdzie do kolejnej podobnej nic nie wnoszącej do tematu bezsensownej odpowiedzi przez Ciebie... to zostaniesz "nagrodzony" ostrzeżeniem
Pozdrawiam Tuga.

--------------------


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ruda
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 06 Lip 2007
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: mierzeja

PostWysłany: Wto 9:35, 14 Gru 2010    Temat postu:

I tak powinno być. Mam na myśli pożegnanie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lokalny-patriota
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 16 Mar 2010
Posty: 404
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Wto 14:33, 14 Gru 2010    Temat postu:

nie ma jak bezstronni pracownicy urzędu miejskiego Smile haha

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lumark
Mistrz pióra
Mistrz pióraDołączył: 03 Lip 2008
Posty: 877
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: NDG

PostWysłany: Śro 1:13, 22 Gru 2010    Temat postu:

To jest dobre !!! " grajdolek sie miesza" do demokracji ma tys. mil" lub "km"
Tak trzymac , Towarzysze!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Greenhorn
Starszy wyjadacz
Starszy wyjadaczDołączył: 28 Sty 2007
Posty: 75
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: toronto Ca.

PostWysłany: Nie 18:41, 26 Gru 2010    Temat postu:

mnie się ta zmiana nie podoba zupełnie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
semiremida
Początkujący
PoczątkującyDołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Pon 12:23, 27 Gru 2010    Temat postu: płacz i zgrzytanie zębów

a jaki Studzinnik popłakany chodził przez tą porażkę w wyborach. Myślał pewno, że z automatu dostanie kolejną kadencje bo porobił w połowie kilka inwestycji. A szanowni wyborcy podziękowali dziadkowi Tadziowi.
Słyszałem, że jeszcze do dziś nie może się pozbierać i chodzi wraz ze swoim exwice - Czerepachem jak pijany, oczy wpatrzone w dal, załzawione, jak na kacu.
Zobaczcie zdjęcia z otwarcia ulicy

ŹRÓDŁO[link widoczny dla zalogowanych]
Jacek przez mikrofon do niego mówi a on jak wryty.

NIE BĘDĘ PŁAKAŁ ZA STUDZIŃSKIM


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tuga
Mistrz pióra
Mistrz pióraDołączył: 08 Sty 2008
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Powiat NDG

PostWysłany: Wto 14:12, 28 Gru 2010    Temat postu: Re: płacz i zgrzytanie zębów

semiremida napisał:
a jaki Studzinnik popłakany chodził przez tą porażkę w wyborach. Myślał pewno, że z automatu dostanie kolejną kadencje bo porobił w połowie kilka inwestycji. A szanowni wyborcy podziękowali dziadkowi Tadziowi.
Słyszałem, że jeszcze do dziś nie może się pozbierać i chodzi wraz ze swoim exwice - Czerepachem jak pijany, oczy wpatrzone w dal, załzawione, jak na kacu.
Zobaczcie zdjęcia z otwarcia ulicy

ŹRÓDŁO[link widoczny dla zalogowanych]
Jacek przez mikrofon do niego mówi a on jak wryty.

NIE BĘDĘ PŁAKAŁ ZA STUDZIŃSKIM


Nie ważne.. czy ktoś będzie płakał czy też nie...
To już historia.
Teraz trzeba przyglądać się nowemu burmistrzowi Wink
(żeby nie wpadł w alkoholizm ... kiedy nie zostanie wybrany na kolejną kadencję)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bocianov
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 31 Gru 2006
Posty: 168
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: NDG

PostWysłany: Wto 15:01, 04 Sty 2011    Temat postu:

a skad wiesz ze nie wpadl w alkoholizm juz dawno?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zdzisiu1
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 13 Gru 2006
Posty: 173
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 1/4

PostWysłany: Wto 17:47, 04 Sty 2011    Temat postu:

Kto? Tadek?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tuga
Mistrz pióra
Mistrz pióraDołączył: 08 Sty 2008
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Powiat NDG

PostWysłany: Wto 17:58, 04 Sty 2011    Temat postu:

Panowie... nie róbmy OFF Top-a

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bocianov
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 31 Gru 2006
Posty: 168
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: NDG

PostWysłany: Wto 23:14, 04 Sty 2011    Temat postu:

Nie, Jacus.. slyszalem ze lubil sobie pochlac a potem nawet wsiadac w auto, ale nie bede nikogo pograzal..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zdzisiu1
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 13 Gru 2006
Posty: 173
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 1/4

PostWysłany: Wto 23:34, 04 Sty 2011    Temat postu:

Moderacja?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administracja
AdministracjaDołączył: 12 Lis 2006
Posty: 841
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Nowy Dwór Gdański

PostWysłany: Wto 23:36, 04 Sty 2011    Temat postu:

No no tylko niech nie padną tu zbyt mocne słowa Smile Rozumiem, że wsiadać w auto a prowadzić auto to dwa różne pojęcia Smile I niech tak zostanie.

Natomiast wracając do tematu to muszę przyznać, że zaskoczyło mnie to zdanie w przemówieniu byłego burmistrza. Chodzi o wzmiankę o lojalności...
Cytat:
Bardzo serdecznie dziękuję kierownikom i pracownikom wszystkich bez wyjątku referatów, choć doskonale wiem, że nie wszyscy z nich byli lojalni wobec swojego szefa, a nawet działali niekorzystnie na mój wizerunek.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Wto 23:49, 04 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
T.P.Smith
Stały bywalec
Stały bywalecDołączył: 14 Sty 2009
Posty: 287
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Śro 8:11, 05 Sty 2011    Temat postu:

W ogóle nie wiadomo o kogo miał na myśli pan Studziński, w ogóle.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowy Dwór Gdański Forum Mieszkańców Strona Główna -> Wydarzenia, informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin